Jaký zvolit web

Dnes, kdo nemá webovou stránku jako by neexistoval. Můžeme to říci i o sociálních sítích, ale pokud chcete podnikat je důvěryhodnější pokud si vás klient může takzvaně “vygooglovat”.

Jako první si musíme říci, co je předmětem podnikání. Chci prezentovat své služby, nebo to bude e-shop či chci jen blogovat?

Následuje rozpočet. Kolik peněz jsem ochoten investovat do webu, hostingu a vlastních emailových adres.

Jaká je moje znalost angličtiny.

To všechno určuje jaký nástroj pro vytvoření webu použiji.

Z vlastní zkušenosti vím, že pokud začínáte podnikat, tak nechcete utrácet mnoho peněz za web, když si ani nejste jistí, zda a kolik peněz vyděláte. Ale na druhou stranu jde o vaši prezentaci a reklamu tudíž byste neměli šetřit.

  1. Squarespace.comNa tomto jsme začínali, vřele doporučuji. Nastavení stránek je jednoduché, v nabídce je mnoho šablon, které můžete upravovat podle svých představ. Nutností je základní znalost angličtiny, bohužel pokud plánujete akce, tak se data zobrazují v angličtině, to pokud jste zaměřeni na český trh je trochu nepříjemné. Ceny začínají na 11 EUR za měsíc. Dražší verze nabízí i možnost e-shopu a přijímání plateb online. Na squarespace máme web dlouho a nemohu si stěžovat.
  2. Wix.comZde jsem na zkoušku vytvářela stránky, přijde mi to jako něco mezi squarespace a wordpressem. Nabízí mnoho verzí předplatného, tak si můžete zvolit podle oboru. Ovšem je zde opět nutná základní znalost angličtiny. Jediný problém mi nastal ve chvíli kdy jsem vytvořený web chtěla propojit českou doménou, kterou to bohužel nepodporuje. Tudíž je lepší si ji koupit od nich. Tyto webovky můžete mít od 8 EUR za měsíc.
  3. Mioweb.cz

    Ha! Je v češtině s českou podporou což je nesporná výhoda. Nabízí 4 druhy předplatného. Záleží jestli potřebujete členskou sekci nebo e-shop nebo oboje. Běží na bázi wordpressu, ale nabízí již předpřipravené šablony a Akademii, kde vás provedou tvorbou webu. V předplatném je již zahrnut poplatek za doménu, hosting a email. Což je fajn a nemusíte to řešit. Mioweb zkouším teprve krátce, ale zatím jsem nenašla nic proč bych ho nedoporučila, jen ze začátku mě systém vytváření webu přiváděl k šílenství, snažili se o zjednodušení wordpressu, ale,… Startovací balíček je od 299 Kč/měsíc. Výhodou je možnost zapojení se do jejich Affiliate programu, a tím si na webovky můžete vydělat. 🙂

  4. WordPress.comHodně oblíbenou volbou pro tvorbu webu je wordpress. Popravdě jsem z toho chvílemi šílela a nemohla pochopit jak a co udělat, naštěstí je všude mnoho chytrých lidí a postupů, tak se do toho pomalu dostanete. Běží v češtině i v angličtině. Pro svou cenu ho doporučuji. Těm kteří by chtěli začít blogovat, ale musíte být připraveni na nesnáze.
  5. Webnode.czLevná šablona jednoduchá na úpravu. Obsluha je dost intuitivní. Takže pokud hledáte levný web, pro portfolio nebo blog, který můžete do hodinky spustit. Pak bych volila tuto variantu.
  6. Šablony zdarmaStále méně oblíbená varianta, ještě občas vidím jejich využití u některých živnostníků. Jsou sice zdarma, ale kvalita již neodpovídá dnešní době. Tak zkuste raději jinou variantu.
  7. Web na míruSamozřejmě to je nejideálnější volba, ale také nejdražší a časově náročná. Doporučuji těm, kteří potřebují specifické funkce a myslí to s podnikáním opravdu vážně.

Takže co zvolit? Nechám to na vás, myslím, že v případě webu se vyplatí časová i finanční investice, ale co víc, nesmí vás představa úpravy stránek na určité platformě stresovat. Mnoho z uvedených platforem má možnost webu na zkoušku, to doporučuji, alespoň si to takzvaně osaháte a nebudete po zaplacení webu litovat.

Pro fotografy bych doporučila Squarespace, nebo levnou variantu Webnode. Pro blogery bych doporučila wordpress.

Přejem hodně štěstí a úspěchů v podnikání.

PS: Blogger od Googlu ani nepopisuji, po pár marných pokusech jsem to vzdala a přešla jako mnoho ostatních blogerů na wordpress.

Reklamy

2 komentáře: „Jaký zvolit web

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d bloggers like this: