7 tipů jak nafotit interiér

Jste začínající fotograf, designér nebo i klidně bloger/ka, která recenzuje penzionky a hotely?

Všechny vás spojuje, že abyste uspěli potřebuje kvalitní fotografie. Jako v každém odvětví se odráží váš přístup k práci. Jak moc se na to připravím, kolik jsem to toho ochoten investovat času a jakou mám k dispozici techniku. A opravdu i s telefonem jste schopni při přípravě vytvořit důstojnou fotografii, za kterou se nemusíte stydět.

Připravila jsem několik typů jak si nafotit interiér, aby vypadal neodolatelně.

Úhel

Nemusíte ukázat všechno, kolikrát dělají lidé chybu, že se snaží ukázat vše co v pokoji je. Nejste realitní agent, a lidé nepotřebuji vědět že vpravo je toaleta, vlevo chodbička a okno. Spíše se zaměřte místa, která jsou odlišná a mají v sobě nějaký designový prvek, který se vám líbí. A nebojte se detailů.Jirilizler-pt-bath

Světlo

Pokud prodáváte byt je lepší fotit, když venku svítí sluníčko, vše se zdá více prostorné, svěží a moderní. Pokud prodáváte apartmán na horách určitě mějte na výběr i fotografie se sněhem. A pokud prodáváte interiér a chcete, aby lidé měli romantickou náladu a chtěli tu zůstat a relaxovat, pak je vhodná noční fotografie. S nočními fotografiemi je to složitější, proto je lepší oslovit odborníka. Abyste dosáhli výsledku, kdy venku modro a uvnitř vás to zahřeje, je technicky složitější.

Výhled

Máte výhled z okna, který stojí za to? Určitě ho ukažte, ale pokud je výhled na dálnici, do zdi (vnitrobloku) nebo je podobně nezajímaný není důvod, aby tam byl a raději se zaměřte na detaily uvnitř.

Rozsvícená světla

Když necháte všechna světla na fotce rozsvícená, získá pozorovatel pocit, že je prostor zabydlený a že je tam vítaný. Ale je to o citu, vyzkoušejte a uvidíte. Vím, že někdy je požadavek, aby byla světla zhasnutá, ale interiér není prosvětlený, to je pak oříšek.

Dekorace

Jirilizler-Canaba-Kuchyn1

To, co dodá interiéru na zabydlenosti jsou kromě světel, květiny a dekorace. Nejlepší dekorace do obývacích částí jsou knihy, časopisy, čaj, nápoje, polštáře, a deky. Do kuchyně určitě dejte ovoce, zeleninu nebo pečivo. Nemusíte se bát experimentovat s kusy oblečení nebo někde “pohodit” boty nebo kabelku. Píšu “pohodit” ale nemyslím tím, že to tam hodíte z rohu pokoje. Vše musí vypadat přirozeně odložené, ale většinou za tím       jsou dlouhé minuty stylingu.

Živý prvekjirilizler-pt-kitchendog

Nebojte se do fotografií přidat lidi nebo mazlíčky. Zaplní zbytečně prázdná místa nebo zakryjí nechtěné nedostatky interiéru. Dodají interiéru pohodu nebo doladí atmosféru. Můžou jíst, mít čajový dýchánek, smát se, hrát hry, koukat z okna, atd. Jen pozor je nutné mít svolení modelu, že můžete fotografie užít. Zde můžete využít apku Releases by JL (je v češtině)

Inspirujte se

Nezapomínejte se inspirovat, dívejte se co se vám na fotkách líbí a snažte se to napodobit. A pak zkoušejte a experimentujte. Pro inspiraci používám klasicky instagram, kde sleduji luxusní hotely a interiérové designéry. A pak se mi osvědčil pinterest.

Focení interiéru není o tom, že přijdete, vyfotíte a jdete dál. Vyfotťe a koukněte se jak by se mohl prostor vylepšit. Zkoušejte a zkoušejte. Samozřejmě nepodceňujte ani postprodukci. Fotku vždy, alespoň trochu upravte a nedávejte na web tak jak to vylezlo z foťáku nebo z telefonu. Vím, že teď frčí raw, ale ne ve fotkách 🙂

Kromě tohoto je zde mnoho technických znalostí, na které je dobré se podívat. Jako jsou nastavení fotoaparátu, srovnání vertikál, světla, postprodukce, atd. Ale to zase příště.

Foto: jirilizler

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: